Média

2013

14.júl  - Vnučka Berkyho-Mrenicu: Nespolieham sa na hudbu v krvi

V jej rodine hrá na husle pomaly každý – dedko, otec i brat, len mama študovala kunsthistóriu. Ani BARBORA BOTOŠOVÁ nepadla ďaleko od stromu, je primáškou kapely Bohémiens a práve zakladá ženské kvarteto Women Rebels, ktoré chce vybudovať nielen na ženskom sexepíle.
zdroj:sme.sk

14.máj  - Huslistka Barbora Botosová si nemôže nechať narásť dlhé nechty

V jej rodine hrá na husle pomaly každý – dedko, otec i brat, len mama študovala kunsthistóriu. Ani BARBORA BOTOŠOVÁ nepadla ďaleko od stromu, je primáškou kapely Bohémiens a práve zakladá ženské kvarteto Women Rebels, ktoré chce vybudovať nielen na ženskom sexepíle.
zdroj:pluska.sk

30.apríl  - Huslistka Barbora Botošová: Byť vnučkou Berkyho-Mrenicu je záväzok

Barbora Botošová je vnučkou známeho huslistu Jána Berkyho-Mrenicu. Zdedila po ňom talent, husle a pokoru.
zdroj:zena.pravda.sk

Február  - Barbora Botošová – Hudba je bezhraničná a ponúka stále niečo nové

Barbora Botošová sa narodila v Bratislave v hudobníckej rodine. Husliam sa venuje od svojich šiestich rokov. V roku 2002 bola prijatá na konzervatórium ako mimoriadny študent a následne v roku 2003 nastúpila na riadne štúdium do triedy prof. Petra Michalicu, u ktorého zotrvala aj počas štúdia na VŠMU. Počas štúdia sa niekoľkokrát zúčastnila na letných husľových kurzoch v Českej republike u doc. Jindřicha Pazderu. V roku 2008 založila kapelu Bohémiens (Bohémovia), ktorú ako jediná žena v kapele aj vedie, podľa vzoru legendárnej Cinky Panny.
zdroj:beautywoman.sk

Úspešné rómske ženy

Barbora Botošová pochádza zo známej hudobníckej rodiny. Jej starý otec bol uznávaný huslista Ján Berky-Mrenica st. a otec Eugen Botoš je umelecký vedúci Violin Orchestra Bratislava. Brat Eugen sa venuje jazzfunkovej hudbe. Vďaka rodinnému zázemiu bola od detstva vedená k hudbe a rozvíjala svoj talent.
zdroj: employment.gov.sk

 

2011

ONE DAY JF 2011 – ABHIJIT BANERJEE TRIO

zdroj:skjazz.sk

 

2010

4.október  - Barbora Botošová: Mojim snom je prezliecť rómsku hudbu do fraku

Barbora Botošová, vnučka nedávno zosnulého virtuóza Jána Berkyho-Mrenicu st., pochádza zo starého hudobníckeho rodu. Podľa vzoru historickej postavy – virtuózky Cinky Panny sa stala primáškou hudobného telesa, ktoré založila v auguste 2008. Práve jej Ján Berky-Mrenica st. počas svojho života odovzdával bohaté skúsenosti a poznatky ako svojmu pokračovateľovi, viedol s ňou dlhé rozhovory o hudbe, ktoré nakoniec vyústili v myšlienke založiť nové hudobné profesionálne teleso pod vedením mladej huslistky. Jeho názov je Bohémiens.
zdroj:rpa.sk

Barbora Botošová má svojho dedka stále pri sebe

Slávny husľový virtuóz Ján Berky Mrenica mal 3 deti a 4 vnúčatá. Všetky sa venujú hudbe. Vnučka Barbora (23) je zatiaľ jedinou slovenskou primáškou.
zdroj:zivot.azet.sk